Konsekracja

Konsekracja świątyni

• 13 października 2004 r. o godzinie 17 odbyła się uroczystość konsekracji świątyni parafialnej pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi.

• Po błogosławieństwie wody ks. Arcybiskup Metropolita pokropił wodą święconą zebranych bardzo licznie uczestników uroczystości oraz ołtarz
      i ściany świątyni.

• Po uroczystej liturgii słowa okolicznościowe Słowo Boże wygłosił
    ks. Arcybiskup Metropolita.

• Sam akt konsekracji poprzedził śpiew Litanii do Wszystkich Świętych. Następnie ks. Arcybiskup odmówił Modlitwę Konsekracyjną i namaścił Krzyżmem Świętym najpierw ołtarz, a potem ściany kościoła przy współudziale koncelebrujących księży.

• Na ołtarzu zostało spalone kadzidło znak uwielbienia dla Boga, a także symbol zanoszonych modlitw. Koncelebransi następnie okadzili ściany świątyni i lud wierny.

• Po tym liturgicznym akcie został przystrojony ołtarz i uroczyście zapalono wszystkie światła w kościele. Rozpoczęła się Liturgia Eucharystyczna.

Powitanie Arcybiskupa Poświęcenie ołtarza Poświęcenie kościoła Poświęcenie kościoła Homilia
Namaszczenie ołtarza Namaszczenie ołtarza Namaszczenie ścian Okadzenie ołtarza Okadzenie ołtarza